Pomyślałam, że stworzę wpis, który mniej więcej zapowiada najbliższą przyszłość. Będzie moją check listą o czym chciałam pisać i co planowałam, a ile z tego realnie udało się tak naprawdę zrobić. Jestem tylko człowiekiem i realizacje planów idą mi tragicznie. Przynajmniej będę mogła podlinkować co się udało i spojrzeć czy robię chociaż 50% „normy”.
Zacznę od tego za co już po części udało mi się zabrać, czyli wygląd bloga:
☑ Uprościć szablon i posprzątać kategorie na blogu
☑ Dodać stronę kontakt
☑ Uaktualnić opis o mnie
☑ Ogarnąć wtyczkę do RODO
To ostatnie powinnam zrobić już dawno. RODO weszło w maju 2018 i tak dodałam gotową wtyczkę, od której oczy płaczą.
Styczeń
Miesiąc nowości i postanowień. Te ostatnie to nie moja specjalność.
– Jak nauka i technologia zmieniły świat w 2018? – na początek cofniemy się w czasie powspominać co ciekawego wydarzyło się w minionym roku. Analogiczny wpis opublikowałam z opisem tego jak zmienił się świat w 2017.
– Materiały do nauki Pythona (darmowe i w cenie do ~100 zł) – na blogu znajdują się wpisy dotyczące np. książek do nauki Pythona, ale brakuje kompendium gdzie szukać po polsku i po angielsku darmowych (i tanich) źródeł nauki. Mam nadzieję, że ten post spodoba się tak jak zbiór materiałów do nauki algorytmów.
– Python #8 pętla while – muszę przyznać, że darmowy kurs Pythona, który planowałam skończyć w rok rozciągnął się na 2 lata. Mam nadzieję w trzecie urodziny będę mogła powiedzieć – ufff całość mam już za sobą!
– Czym jest bioinformatyka i co może robić bioinformatyk? – czyli coś o kierunku, który ukończyłam na Politechnice Poznańskiej.
– Fenomen złych decyzji – obserwacja: gambling jest popularny, chociaż hazardzista wie, że bardziej prawdopodobne jest, że przegra niż wygra. Czego my możemy nauczyć się z mechanizmu podejmowania „złych decyzji”? To jedna z rzeczy, których nauczyłam się w pracy 😉
Luty
– Work-life balance – mit czy konieczność? – jak patrzę na wszechogarniający trendy wprowadzenia równowagi między pracą a życiem osobistym.
– Python #9
– Przejrzyste CV do pobrania – na blogu pojawił się wpis o tym jak stworzyć swoje CV za pomocą HTML i CSS, w tym wpisie podzielę się gotowym szablonem przyjaznym dla osób bez doświadczenia IT lub z niewielkim doświadczeniem.
– Python #10
– Less od podstaw – to jest post, przez który strasznie mi wstyd. I nie, nie chodzi o preprocesor sam w sobie, bo zaznaczam, że nie mam nic do less’a! W zeszłym roku Helion wysłał mi ten kurs do recenzji (chyba jest dobry skoro się chwalą i nie boją krytyki), a ja o tym zapomniałam 🤦♀️. Nawet go nie otworzyłam! Jestem bardziej team sass/scss niż less, ale zobaczę, czy ten kurs zmieni moje podejście 😉
Marzec
– Wpis na dzień kobiet – tematyka zostanie uściślona już wkrótce, a tymczasem zapraszam na wpis zeszłoroczny o wspaniałych pionerkach w dziedzinie nauki i technologii!
– Python #11
– Testowanie oprogramowania od A do QA – wpis gościnny, który mam nadzieję się pojawi, choć to nie ode mnie zależy. Dałam datę marcową, ale mocno trzymam kciuki, by wpis pojawił się wcześniej.
– Tutorial dla początkujących – jeszcze nie wiem z czego, ale lubicie tutoriale takie krok po kroku, więc coś na pewno wymyślę.
– Aplikacje do nauki programowania 2019 – wpis o aplikacjach mobilnych, które wspierają naukę programowania był chętnie czytany. Postaram się przejrzeć co nowego powinnam dopisać do tej listy.
Ponadto w planach jest jak zwykle więcej się ruszać (od czego mam miBanda) i więcej spać.
Dajcie znać, na którą z zapowiedzi najbardziej czekacie! ^^
Super zestawienie i plany, na pewno będę czytać, uczyć się i zaglądać! 🙂
Bardzo czekam na wpis o bioinformatyce i mam nadzieję że będzie dużo postów o tej tematyce 😉
Super się zapowiada! Jestem bardzo ciekawa Fenomenu złych decyzji, work-life balance i appek 🙂
Na Fenomen złych decyzji : )
o biotechnologii, tutorial krok po kroku (poznałam cię dzięki temu o jajkach świątecznych), o kobietach w IT i testowanie od A do QA. ale będę śledzić też resztę. pozdrawiam
Ha! A ja myślałem, że ten zwięzły kurs Pythona to już produkt skończony..
Aczkolwiek faktem jest, że zdziwiłem się dzisiaj brakiem lekcji poświęconej chociażby pętli „while”. I krótko potem mój wzrok padł na link do tej blogowej notki. I wszystko jasne!
No, nie ukrywam, że trochę wciągnął mnie kurs Pythona, zatem czekam na dalsze części 🙂 Na razie traktuję programowanie tak, że się mu przyglądam i coś tam próbuję, ale nie wykluczam, że będę się rozwijał w tę stronę, zatem byłoby mi miło, gdyby się pojawiała dalsza część kursu 🙂 Bo jest pisany bardzo zrozumiale, z konkretnymi przykładami – to mi się podoba! 🙂
czekam z niecierpliwością na kolejne części kursu Python 🙂