Darmowy kurs z sieci neuronowych

Jeżeli po ulepieniu, a potem zjedzeniu kilograma uszek w barszczu, wypieczeniu wuchty pierników i nacieszeniu się prezentami zostanie mi trochę sił, to wiem co będę robić w te święta. To samo zresztą polecam wam! Oto kurs, który pozwoli stworzyć pierwsze sieci neuronowe w JavaScripcie!

Dlaczego sieci neuronowe?

Uczenie maszynowe zyskuje na popularności. Wspominałam wam zresztą o tym przy okazji 10 powodów, dla których warto nauczyć się Pythona. W ciągu ostatnich kilku lat machine learning (bo z tą nazwą nawet w polskim internecie częściej się spotkacie) stał się technologią, o której jest głośno. Od czegoś w rodzaju akademickiej ciekawostki do narzędzia, które towarzyszy nam wszędzie. W oparciu o machine learning social media wiedzą jakie podsunąć nam reklamy, Spotify dobiera playlisty, a w piątkowy wieczór Netflix sugeruje serial, który na pewno nam się spodoba. Wiele systemów uczących się jest opartych o sieci neuronowe. Stąd, jeśli ciekawią was tematy uczenia maszynowego, to prędzej czy później poznacie sieci neuronowe.

Kurs sieci neuronowe

kurs sieci neuronowe

Autorem materiałów jest jest Robert Plummer, który w skondensowanym wideo kursie wprowadza Brain.js – bibliotekę JavaScript do budowy sieci neuronowych. Materiał mamy z pierwszej ręki, bo Robert to jednocześnie lead developer Brain.js. Przez 19 lekcji wprowadza minimum podstaw do zrozumienia uczenia maszynowego, a potem na ciekawych, momentami zabawnych przykładach pokazuje jak sieci neuronowe działają.

Kurs zawiera kilka podstawowych i praktycznych projektów takich jak na przykład:

  • prognoza cen
  • rozpoznawanie obrazów
  • napisanie prostej książki dla dzieci
  • analiza nastroju

Kurs ma za zadanie wprowadzić podstawy konieczne do napisania własnych projektów. Składa się z teorii + przykładowego kodu. Zapowiada się dobrze, bo jest w mojej ulubionej formie – tj. kursu interaktywnego. Nie muszę zaczynać od przygotowania milionów rzeczy na potrzeby środowiska. Po prostu siadam, odpalam lekcję i mogę z kawałkiem piernika w jednej ręce, grzańcem w drugiej uczyć się czegoś nowego 😉

Oto on kurs z sieci neuronowych 🎁

Jeżeli was ciekawi historia jak powstała biblioteka Brain.js to sprawdźcie podcast od Modern Web, który krąży wokół tematów metod maszynowego uczenia się, sieci neuronowych i neurotechu: Neurotech and Machine Learning in JavaScript.

Psssyytt… Wesołych Świąt!