Dziś trochę inaczej, bo bez pisania kodu. Jednak czytelnikami bloga są nie tylko osoby, które postanowiły nauczyć się programować, a strona wizytówka przyda się każdemu.
Wiąże się to trochę z postem na temat profilu LinkedIn i tworzenia treści, które pojawiają się o nas w wyszukiwarce. Gdzie możecie umieścić informacje o sobie, zachowując jednocześnie nad nimi pełną kontrolę? Jednym z takich miejsc jest darmowa strona wizytówka zrobiona za pomocą about.me.
Post kieruję do osób, które nie są związane z programowaniem. Aktualnie w prawie każdej branży przydaje się taka własna strona wizytówka. Na portalach dla freelancerów często ma się ograniczone miejsce na opis osoby. Zwykle chcemy umieścić prostą informację, czym się zajmujmy z bezpośrednim kontaktem. Wtedy wystarczy podać link do swojej wizytówki internetowej i gotowe. Oczywiście, możemy podać LinkedIn, ale nie każdy chce cały życiorys pokazywać przy jednorazowym zleceniu.
Do taki zadań gotowy szablon będzie idealnym rozwiązaniem.
Strona wizytówka krok po kroku
Choć w wersji darmowej nasza strona wizytówka ma tylko podstawowe funkcje, to i tak wystarczy, żeby umieścić wszystkie potrzebne informacje.
Założenie konta
Zaczynamy od zarejestrowania strony. Wybrałam połączenie kontem Google.
Prowadzi nas przyjazny kreator, gdzie dodajemy nasze zdjęcie i podstawowe informacje.
Zajęcia i zainteresowania
Warto wybrać z listy lub dopisać własne obecne zajęcia, pracę i zainteresowania. Na podstawie wybranych słów dostaniemy później wygenerowany opis osoby, co może być dobrym punktem wyjścia do dalszej modyfikacji.
Dodanie akcji do strony
Wybierz opcję CTA (call to action), którą chcesz umieścić na swojej wizytówce. Ja wybrałam „Read my blog”.
Szablon
Do wyboru mam 3 szablony i kilka podstawowych kolorów.
Domena z aboutme
Możecie skorzystać z darmowego linka about me albo podpiąć własną domenę. Wybrałam pierwszą opcję.
Link wygeneruje się automatycznie z imienia i nazwiska, ale można go spersonalizować.
Wasza wizytówka jest gotowa. Można jeszcze dodać konta w social mediach, czy edytować elementy, by całość była w języku polskim. Voila, link do wizytówki można wstawiać, gdzie potrzebujecie.
Szybko i inaczej niż zwykle, ale może komuś się przyda 😉
Zrobiłem sobie
https://about.me/debinski