Gwiazdy, które programują

gwiazdy, które programują

Z czym kojarzy ci się programowanie? Nie chcesz ulegać stereotypom, ale przed oczami wciąż stają ci brodaci chłopcy tureckich swetrach? Nie szkodzi. To nie twoja wina, że do tej przydatnej umiejętności przylgnęła łatka wiedzy tajemnej, dostępnej tylko dla nielicznych, a przy tym aspołecznych geniuszy. W przełamywaniu tego powszechnego przekonania pomagają doskonale znane gwiazdy – modelki, aktorzy, muzycy i inni sławni celebryci, udowadniający, że programować może każdy i nie jest to jedynie pusty frazes.

Karlie Kloss

Karlie Kloss, jedną z najlepszych modelek XXI wieku, większość osób kojarzy raczej jako zjawiskowego aniołka Victoria’s Secret, a nie świetną programistkę. Karlie tymczasem nie tylko sama programuje, ale także wykorzystuje swoją popularność i siłę oddziaływania w mediach społecznościowych by propagować tę przyszłościową umiejętność wśród młodych ludzi. To nie wszystko – Karlie jest pomysłodawczynią programu stypendialnego Kode with Klossy, który zapewnia bezpłatne warsztaty dla dziewczyn między 13 a 18 rokiem życia.
celebryci, którzy programują
Zaangażowanie modelki docenił prestiżowy magazyn Forbes, obwieszczając ją „nową twarzą programowania”. Piękna, zawsze roześmiana i pełna energii modelka na każdym kroku udowadnia, że programowanie może być pasją i przyjemnością. Koniecznie zajrzyj na jej Instagrama i zobacz, jak z uśmiechem przekonuje, że „język programowania rządzi światem”!

Lyndsey Scott

Nie tak dobrze znana w Polsce amerykańska modelka Lyndsey Scott jest obecnie zdecydowanie najjaśniejszą gwiazdą świata IT. Ma za sobą lata kariery w świecie mody (jako pierwsza Afroamerykanka podpisała ekskluzywny wybiegowy kontrakt z Calvinem Kleinem, na koncie ma także współpracę z Pradą, Gucci czy Victoria’s Secret), dziś zaś spełnia się przede wszystkim jako programistka.
Lyndsey Scott modelka i programistka
Lyndsey od dziecka przejawiała zainteresowania w tym kierunku, a programować zaczęła już w wieku 12 lat! Intensywną pracę modelki łączyła ze studiami informatycznymi oraz doskonaleniem swoich umiejętności. Obecnie określa siebie przede wszystkim jako programistkę, zajmując się tworzeniem aplikacji na iOS (Objective-C i Swift) oraz prowadząc działalność edukacyjną, między innymi jako mentorka w Girls Who Code, organizacji propagującej naukę programowania wśród nastoletnich dziewczyn i młodych kobiet. Jej doświadczenie zawodowe możecie prześledzić na publicznym profilu linkedin.

Ashton Kutcher

Ashtona Kutchera ze światem IT łączy zdecydowanie coś więcej, niż tylko tytułowa rola Steve’a Jobsa w biograficznym filmie o założycielu Apple’a. Aktor opanował umiejętność programowania w czasie studiów inżynierskich, które podjął przed rozpoczęciem kariery w Hollywood. Dziś spełnia się na wielu płaszczyznach – jako aktor, producent filmowy, ale również prężny udziałowiec w branży technologicznej. Do jego inwestycji należą tak doskonale znane firmy jak Spotify, Uber czy Airbnb, a także liczne startupy! Aktor jest ponadto ambasadorem Hour of Code, akcji promującej naukę programowania wśród studentów na całym świecie.

Jimmy Fallon

Jimmy Fallon to prezenter telewizyjny i komik, przez wiele lat związany z programem Saturday Night Live, dziś najbardziej znany z autorskiego talk show – „Late Night with Jimmy Fallon” oraz jako prowadzący kultowego „The Tonight Show” w stacji NBC. Mało kto wie jednak, że ten niekwestionowany gwiazdor amerykańskiej telewizji ma za sobą studia informatyczne, które przerwał, by zrealizować swoje marzenie o karierze komika. Mimo obrania innej życiowej drogi, Fallon do dziś może pochwalić się umiejętnością programowania!

Will.i.am

Większość osób urodzonych w latach 90. wychowała się na muzyce The Black Eyed Peas – chyba każdy dwudziestokilkulatek zna takie hity, jak „My Humps” czy „Don’t Phunk with My Heart”. Czy spodziewałbyś się jednak, że współzałożyciel zespołu, raper Will.i.am, jest także utalentowanym programistą? Artysta, od zawsze zainteresowany światem nowych technologii, rozpoczął naukę programowania by, jak mówi „wcielać w życie pomysły, które rodzą się w jego głowie”. Dziś Will.i.am programuje oraz aktywnie wspiera code.org, organizację non-profit, której celem jest upowszechnianie nauki informatyki oraz zwiększanie dostępu do niej zwłaszcza wśród kobiet i mniejszości o ubogiej reprezentacji w branży IT.

Czy nazwiska na tej liście Cię zaskoczyły? A może programujące gwiazdy staną się dla Ciebie inspiracją i motywacją, by wreszcie zabrać się za naukę programowania?


gościnnie