Talk&Tech 2018 – święto kobiet w nowych technologiach

meetup talk and tech dla kobiet

Czy jesteś pasjonatką nowych technologii? Czy chcesz poznać ciekawe kobiece projekty i nawiązać kontakty z innymi kobietami z branży IT? Jeśli tak, to zapraszam Cię do dołączenia do _talk&tech 2018!

Chociaż dzień kobiet dopiero za miesiąc to już teraz warto pomyśleć, jak będziecie świętować.

Otwórz kalendarz i zarezerwuj termin, bo spotkanie _talk&tech, odbędzie się w dniach 9-10 marca 2018 r. w Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu. Będzie to pierwsze w Polsce spotkanie kobiet z branży IT oraz nowych technologii pod patronatem ACM (Association for Computing Machinery). To największa na świecie społeczność edukacyjno-naukowej współpracująca z Microsoft, a jej celem jest promocja obecności i dorobku kobiet w branży technologicznej i informatycznej.

  • Data: 9-10 marca 2018 r
  • Miejsce: Wrocław, Centrum Technologii Audiowizualnych
  • Rejestracja www.talkandtech.pl

_talk&tech

Konferencja o kobietach w IT

Czym wyróżnia się _talk&tech na tle innych konferencji związanych z branżą IT? Przede wszystkim tym, że skupia się na kobietach i kobiecych projektach. Branża nowych technologii, a w szczególności IT, kojarzy się z mocno zmaskulinizowanym środowiskiem. Jednak konferencja _talk&tech chce pokazać, że kobiety odgrywają ważną rolę w rozwoju nowych technologii. Z jakimi wyzwaniami i problemami kobiety muszą się na co dzień mierzyć? A jednocześnie wiele możemy osiągnąć zachęcając kobiety do rozwoju w tym obszarze!

Teoria i praktyka

W ramach wydarzenia będziecie mieć okazję wysłuchać inspirujących prelekcji zaproszonych gości, zarówno z Polski, jak i zagranicy. Z pewnością zainteresują was tegoroczne tematy m.in. trendy w programowaniu, uczeniu maszynowym, VR, AI, grach komputerowych i Design Thinking.

Gościem specjalnym wydarzenia jest dr hab Aleksandra Przegalińska – badaczka nowych technologii, futurolog w tym humanoidalnej sztucznej inteligencji, robotów społecznych i technologii ubieralnych (wearables). Co więcej obecnie prowadzi badania na MIT (Massachusetts Institute of Technology) w Bostonie – prestiżowej, najlepszej technicznej uczelni na świecie.
[Przy okazji, polecam wysłuchać audycję z nią w TokFM Czy ludzie zmieniają się w cyborgi?]

Darmowe warsztaty programowania

W ramach _talk&tech nie tylko możecie słuchać prelekcji, ale także wziąć udział w bezpłatnych warsztatach – Python, React i Design Thinking.

Warsztaty odbywać się będą w piątek 9 marca 2018 r., ale z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, warto się pospieszyć z rejestracją!

Piątek, 9.03 Warsztat Prowadzi
09:30 – 14:30 Podstawy React CodersLab
10:00 – 12:30 Nauka programowania na przykładzie Pythona Nokia
10:00 – 12:30 Analiza i raportowanie danych w Pythonie
Nokia
10:00 – 14:00 Jak kobiety mogą pomagać sobie w budowaniu satysfakcjonującej kariery? (Design Thinking) CONTILO Projektowanie korzyści

talk and tech 2018 - konferencja dla kobiet w IT

Udział w _talk&tech to szansa na zdobycie cennej wiedzy i nowych umiejętności. Co więcej, to też okazja do nawiązania kontaktów oraz wyjątkowa inspiracja do dalszego rozwoju. Dlatego, jeśli jesteś zainteresowana branżą IT i nowymi technologiami, koniecznie dołącz do _talk&tech.