HackJam 2024 – Hackerspace GameJam

hackjam w Gdańsku 2024

Game developerzy i nie tylko! Wszyscy aspirujący do roli wszelkakich twórców gier: HackJam 2024 tuż tuż! To wydarzenie, które łączy pasjonatów gamedevu i programowania na gdańskim gamejam’ie odbędzie się już 26 stycznia!

Czym jest GameJam?

GameJam to wydarzenie skupiające się na tworzeniu gier, które odbywa się zazwyczaj w krótkim czasie, często jest to 24-48 godzin. Jego uczestnicy, pracując indywidualnie lub w zespołach, mają za zadanie zaprojektować i stworzyć grę od początku do końca w określonym czasie. Po zakończeniu tworzenia, gry są zwykle prezentowane pozostałym uczestnikom oraz jury, które ocenia projekty pod różnymi kątami, takimi jak kreatywność, wykonanie, zgodność z tematem itp.

W GameJamach uczestniczą nie tylko programiści, testerzy i projektanci gier. Swoje miejsce znajdą tutaj też graficy, artyści oraz twórcy dźwięków / muzyki, osoby tworzące gry od podstaw jak i modułowe, koncepcyjne czy na platformach mobilnych. Wszystkich łaczy działanie w krótkim czasie.

HackJam Trójmiasto 2024

HackJam 2024 to wyzwanie programistyczne odbywające się w ramach globalnej inicjatywy, ale także okazja do współpracy, nauki i zabawy. W ramach corocznego Global Game Jam, twórcy gier z całego świata spotykają się, by w ciągu 48 godzin stworzyć grę swojego wyboru.

Już kolejny raz HackJam odbywa się w sercu Gdańska, w Parku Naukowo-Technologicznym. Fundacja CODE:ME zaprasza uczestników z całej Polski do wspólnego kodowania, tworzenia gier i wymiany pomysłów.

Podstawowe informacje:

Data: 26-28 stycznia 2024, start o godz. 18:00.
Miejsce: Gdański Park Naukowo-Technologiczny.
Rejestracja: https://codeme.pl/kursy/gamejam

Praca odbywa się zespołach od 1 do 5 osób. Można zgłosić się drużyną lub dołączyć do zespołów tworzących się już w na miejscu wydarzenia.

Niezależnie od tego, czy jesteście doświadczeni w programowaniu, pracujecie już w branży lub dopiero rozpoczynacie swoją przygodę w świecie gamedevu, to wydarzenie daje szansę na rozwój, naukę i zabawę.

HackJam to możliwość spotkania nowych ludzi, nawiązania cennych kontaktów i zaprezentowania swoich umiejętności przed doświadczonym jury. Dla najlepszych zespołów przewidziane są atrakcyjne nagrody i wsparcie w dalszym rozwoju projektów.

Uwaga: o rejestracji decyduje kolejność zgłoszeń!