Konkurs Hash Code w GDG Rzeszów

GDG Rzeszów Hash Code

Jeśli jesteś programistą/programistką, studiujesz informatykę, albo jesteś pasjonatem – oto twoja szansa wzięcia udziału w konkursie Hash Code 2017, organizowanym przez Google i GDG Rzeszów. To doskonała okazja, aby sprawdzić swoje umiejętności programistyczne, rozwiązywać rzeczywiste problemy i rywalizować z innymi zespołami z obszaru EMEA (Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki).

Co to jest Google Hash Code?

Google Hash Code to coroczny konkurs programistyczny organizowany przez Google dla studentów i programistów. Zespoły składające się z 2-4 członków otrzymują wyzwania związane z prawdziwymi problemami z inżynierii oprogramowania. Zespoły na całym świecie mają ograniczony czas na rozwiązanie zadania w dowolnym języku programowania. Konkurs składa się z dwóch rund: rundy kwalifikacyjnej online lub w lokalnych centrach zwanych Hash Code Hubs oraz finałowej, podczas której najlepsze drużyny mają szansę wziąć udział w światowych finałach w siedzibie Google.

Najważniejsze zasady udziału w Hash Code

  • Aby wziąć udział w Hash Code, należy być pełnoletnim i zgłosić zespół.
  • Zespół może składać się od 2 do 4 członków. Uwaga: można zmienić skład zespołu do czasu rozpoczęcia pierwszej rundy kwalifikacyjnej, co daje większą elastyczność w formowaniu drużyny.
  • Można używać dowolnego edytora lub środowiska programistycznego, w tym udostępnianego online, o ile kod nie jest publiczny dla innych.
  • Można używać dowolnego języka programowania.
  • Uczestnicy mogą korzystać z wszelkiej dokumentacji w formie papierowej lub w Internecie. Także z dowolnych publicznie dostępnych bibliotek i narzędzi (bezpłatnych lub płatnych).

Przebieg Hack Code

Hackaton składa się z dwóch części

Internetowa runda kwalifikacyjna
23 lutego 2017, 18:30 – 22:30

W tej rundzie Twój zespół może wziąć udział z dowolnego miejsca – tj. Hubu, w tym z jednego z Googlowych centrów HashCode. Huby pozwalają zespołom w tej samej lokalizacji (np. mieście lub na uniwersytecie) rywalizować ramię w ramię w bardziej ekscytującym i sprzyjającym środowisku.

  • Zgłoszenia zespołów do 20 lutego 2017, godzina: 18:00

Macie 4 godziny na rozwiązanie zaprezentowanego problemu za pomocą dowolnego języka programowania i narzędzi.

  • Hub GDG Rzeszów
  • Kiedy: 23.02.2017
  • Miejsce: Kwadrat, ul. Bardowskiego 4, Rzeszów
  • Strona www: gdgrzeszow.pl

W Hubie czeka na Was Googlowy Swag, jedzenie, kawą, herbatą, energetykami, wsparcie mentalne oraz bojowa atmosfera!

Runda finałowa
1 kwietnia 2017 r
Drużyny, które osiągnęły najlepsze wyniki w rundzie kwalifikacji online, zostaną zaproszone do Google Paris, by wziąć udział w rundzie finałowej konkursu.

Jeśli kiedykolwiek marzyliście o tym, aby wcielić się w rolę inżynierów Google to Hash Code 2017 jest idealnym wyzwaniem. Nie czekaj dłużej i zgłoś swój zespół już teraz!