Aqua-batic! – podwodna sesja na rurce? Jestem na tak!

W tym projekcie nic nie było przypadkiem. Prace, które zaprezentował australijski fotograf Brett Stanley wymagały kilku miesięcy przygotowań i współpracy z tancerkami. Stworzyli razem serię wyjątkowo pięknych sesji łączących elegancję, kobiecość i siłę.

Taniec na rurze pod wodą?

Poniższe zdjęcie, było pierwszym, które mnie zaintrygowało. Zauważyłam je już jakiś czas temu, pobrałam na komputer, by w wolniejszej chwili po sesji dowiedzieć się skąd ono pochodzi:

Pole dance pod wodą. Pole dancerki uwolnione od grawitacji, ubrane w bikini i wodoodporny makijaż. Figury uchwycone w basenie wyglądają znajomo, ale zupełnie inaczej.

Wodny pole dance to wcale nie figury profesjonalistek czy gwiazd tego sportu. Według Daily Mail fotografowane dziewczyny czy raczej kobiety są amatorkami. Sesja ta wymagała od nich nie tylko starannego utrzymania pozycji wbrew sile wyporu wody. Do wykonania zdjęcia musiały wytrzymać pod wodą ok. 1 minuty i to możliwie bez ruchu.

Kilka z tancerek nie umiało nawet pływać, więc naprawdę byłem pod wrażeniem ich poświęcenia.

Sam Brett Stanley nurkuje od 16 roku życia, to jego druga obok fotografii pasja. Jak wyjaśnia:

Chciałem wziąć swój styl (fotografowania) i zobaczyć czy uda mi się pracować pod wodą, i udało się. Wciągnęło mnie.

 

 

3 minuty pod wodą, bez wspomagaczy

Nie używaliśmy żadnego sprzętu wspomagającego oddychanie, takiego jak do profesjonalnego nurkowania. Uznałem to za bardziej kłopotliwe niż swobodne nurkowanie, więc mieliśmy jeden oddech na jedno ujęcie, by później wypłynąć i omówić, co musimy zmienić lub zrobić lepiej.

Mogę wstrzymać oddech na ponad 60sekund – to na ogół wystarczająco długo, by zrobić zdjęcie, ale miałem trzy niesamowite modelki z Japonii, które mogły pozostać na dole trzy razy dłużej! Starałem się z nimi utrzymać i prawie mnie zabiły!

Efekt tego poświęcenia zapiera dech w piersiach. Czy patrząc na te zdjęcia można jeszcze zarzucić wulgarność czy niepoprawność tego sportu?

Keara Tyler
Maranda Sun

Skylar Leigh

Charlene Mundy

Eleanor Mills

Dee

Phyllisann

Wrażenie robi też filmik z tworzenia zdjęć:

Strona fotografa: brettstanleyphoto.com