Konferencja Confitura 2015

Javarsovia / Confitura 2015

Już 4 lipca w Warszawie odbędzie się Confitura 2015 – największa bezpłatna konferencja Javowa w Polsce!  Confitura to ciekawe wydarzenie dla programistów Javy pragnących poszerzyć swoje umiejętności. Zapewnia również wymianę dobrych praktyk w dziedzinach takich jak zarządzanie projektami, metodyki wytwarzania oprogramowania, techniki prezentacji projektów programistycznych oraz DevOps.

Konferencja z historią

Konferencja Confitura (dawna Javarsovia jako javarsovia.pl) to największe wydarzenie organizowane przez Warszawską Grupę Użytkowników Technologii Java, a zarazem największa bezpłatna impreza skupiająca się wokół tej technologii w Polsce. Pierwsza edycja konferencji odbyła się 23 czerwca 2007 r. i zgromadziła ponad 120 osób. Uczestnicy mieli do wyboru 8 prezentacji w 2 równoległych panelach. Druga edycja zgromadziła już ponad 250 uczestników na 16 prezentacjach w 3 równoległych panelach.

Motto konferencji, „Miłośnicy Java dla miłośników Java”, dobrze oddaje charakter imprezy. Prelegentem może zostać każdy, kto ma do zaprezentowania ciekawy temat związany z Javą. Ważnym elementem konferencji jest dyskusja w trakcie przerw między wykładami, to jedyna szansa zadania pytania prelegentowi, na które nie otrzymaliśmy odpowiedzi w trakcie prezentacji. To również dobry czas na networking, zacieśnianie więzi, która w przyszłości będzie tylko procentować. Tego typu spotkania służą nie tylko poznaniu nowych tematów, lecz również, a może przede wszystkim, innych pasjonatów.

Confitura 2015

W tym roku organizatorzy przygotowali 5 równoległych ścieżek i 35 prezentacji.

Przykładowe prelekcje:

  • Jak prezentować swoje pomysły przed ludźmi technicznymi i biznesem – Sławomir Sobótka
  • Mikrousługi nie lubią być samotne – Adam Dubiel
  • Otwórz swój projekt albo daj mu umrzeć – Krzysztof Dębski
  • Jak żyć… z testami? – Daniel Wojda
  • Prezentacja o standardach i protokołach bezpieczeństwa – Bolesław Dawidowicz
  • Droga do aplikacji rozproszonej, czyli o pułapkach CQRS/DDD – Zbyszko Papierski

Dodajcie do kalendarza