Pogadajmy o PHP z meet.php #14

meet php spotkania w Poznaniu

Tym razem coś dla Poznaniaków – spotkanie PHP meetup – 29 listopada 2014. Tym razem wokół tematów bezpieczeństwa aplikacji webowych i przyszłości języka PHP.

„Mówimy o tym, co istotne podczas tworzenia aplikacji w PHP – tych małych i dużych.”

Spotkania meet.php to cykliczne spotkania dotyczące języka PHP i tematów luźno związanych. Wydarzenia meet.php są organizowane jako część społeczność non-profit. Celem  spotkań jest promowanie i wspieranie języka programowania PHP,  pomaganie poznaniakom w dzieleniu się doświadczeniami programistycznymi oraz wspólne rozwijanie projektów open source. To wydarzenia lokalne do szerzenia wiedzy, nauki dobrych praktyk oraz narzędzi przydatnych podczas tworzenia PHP-owych aplikacji.

Dla kogo?

Meet.php jest nie tylko dla programistów. Na każdym spotkaniu będą przygotowane co najmniej 3 różne prezentacje. Każda z nich będzie zaczynała się od kilku słów wprowadzenia dla osób nowych. Oprócz tego zawsze można dopytać o niezrozumiałe kwestie tuż po prezentacji lub w trakcie afterparty. Na pewno każdy znajdzie coś nowego i ciekawego dla siebie. Dodatkowo, każda z prezentacji ma określony przez prelegenta poziom trudności.

Wszystkie spotkania są otwarte i darmowe dla każdego.

Na 14 spotkaniu Meet PHP wystąpią: Krystian Piwowarczyk, Leszek Krupiński, Wojtek Zieliński, Mariusz Gil.

  • Data: 29 listopada 2014, 17:00
  • Miejsce: Poznań, Concordia Design (sala Congresia 4), ul. Zwierzyniecka 3
  • Więcej informacji: meetphp.pl/events/14

Plan spotkania

Tytuł Poziom Opis
Opancerzanie Symfony2 -Krystian Piwowarczyk ⭐⭐⭐ Jak w jeden wieczór znacząco podnieść poziom bezpieczeństwa aplikacji opartej o Symfony2, czyli NelmioSecurityBundle w akcji. Przykłady praktycznego zastosowania bundla w celu zablokowania ataków z listy OWASP Top10.
https://prezi.com/v5dr31hnwquv/opancerzanie-symfony2/
Ewolucja PHP: 5.6, 7, HHVM, NG – Leszek Krupiński W ostatnich miesiącach w świecie PHP dużo się dzieje. Wyszła wersja 5.6 interpretera, do głównego drzewa włączono gałąź PHP-NG, HHVM mocno wyewoluował. Ale o co w tym wszystkim chodzi? Czym różnią się te gałęzie i pakiety? W jaką stronę idzie PHP i czego się spodziewać w najbliższych miesiącach? W czasie wykładu postaram się opowiedzieć co nieco rozjaśnić te kwestie.
https://speakerdeck.com/leafnode/ewolucja-php-php-5-dot-6-ng-php-7-hhvm
CodeClub (lightning talk) – Wojtek Zieliński O klubach kodowania słów kilka.
Automatyzacja procesów z Ansible – Mariusz Gil ⭐⭐ Ansible jest jedną z opcji dostępną w tym zakresie, przy tym bardzo przyjazną użytkownikowi. W trakcie prezentacji zapoznamy z konceptami i możliwościami Ansible i za jego pomocą przygotujemy środowisko dla przykładowej aplikacji w PHP.
BDD-Security – Krystian Piwowarczyk ⭐⭐⭐ Zautomatyzowane testy bezpieczeństwa oparte o techniki BDD. Testy bezpieczeństwa wykonywane mniej lub bardziej regularnie przez zewnętrznych audytorów wydają się być słabym materiałem do zautomatyzowania i wpięcia w Continuous Integration. Jakich narzędzi użyć, o co poprosić Pentestera i czego nauczyć Inżynierów z działu QA, aby każdego ranka cieszyć się z miarodajnego raportu dotyczącego poziomu bezpieczeństwa rozwijanej aplikacji webowej?
https://prezi.com/n9jcwu7swbsp/bdd-security/

Czy wspominałam że meet.php ma super kubki?

kubki meet php

Jak zdobyć kubek meet.php?

Na dwa sposoby:

  • zostanie prelegentem – w podziękowaniu przysługuje Ci wtedy jedyny w swoim rodzaju, meet.php’owy kubek
  • przyjść na spotkanie i… liczyć na szczęście – na spotkaniach kubki są losowane dla uczestników

Na obecną chwilę nie ma opcji kupienia kubka, dlatego koniecznie dołączcie